Pozvánky

Vánoční prodejní výstava - GALERIE U NÍ

16.12.2013 (21:50)

Necelý týden před Štědrým dnem - ve středu 18.12. - zahájí vánoční prodejní výstava v mikulovské galerii U NÍ. Mezi vystavovanými je i poštorenský tvůrce a člen Sdružení břeclavských výtvarníků Pavel Doležal. Ten se poslední dobou zaobírá leptaným sklem a mnohovrstevnými skleněnými objekty. Technikou hlubokého leptu vytváří svérázné krajinomalby, které lze plně chápat jako analogii a metaforu lidského nitra. Tyto "obrazy mysli" se tak stávají vícevrstvým obrazem světa, člověka a jeho chápání sebe samého.

Jak se ukázalo v průběhu letošního roku, nový výstavní prostor v Mikuově je zcela pozoruhodný jak svou historickou architekturou, tak osobitou a přátelskou atmosférou. Naše sdružení zde mělo možnost představit postupně všechny své členy, přičemž dílčí výstavy byly vždy zahájeny vernisáží se svérázným kulturním programem. K tomu vždy lahodila sklenka lahodného moravského vína a dobroty z domácí kuchyně. 

Vánoční výstavu proloží v úterý 24.12., tedy na Štědrý den, zpěvák David Koller, který spolu s vedením galerie - Ing. Hanou Chybovou - zve na povídání a zpívání pod názvem "Tekutý kapřík". Zahajuje se již v 10 hod. dopoledne. Možná je právě tohle ideální čas na zastavení, shlédnutí nové výstavy a správné naladění se na vánoční čas...