Pozvánky

MAGNA MATER

8.10.2013 (06:50)

Velká matka – Magna Mater – takový je název tematické výstavy velkoformátových olejomaleb, instalací, masek a fotoobrazů. Ta zahájí performancí v sobotu 12.10. 2013 v 18 hod v Renahall Cukrovar Břeclav.

Na projektu Magna Mater se podílejí Marie Vránová, Barbora Chlastáková, Ludmila Olejová a studenti gymnázia Břeclav. Mystický rituál k poctě Mater /Matky/ a k archetypům země a vody, života a smrti je další akci v rámci komunitního projektu Cukrovar žije uměním, který již druhým rokem realizuje Sdružení břeclavských výtvarníků. Jistě pozoruhodná performance hodlá postihnout nekonečné téma duchovního světa, mystiky, sexuality, živlům a kultu Isidy.

Jedna z tvůrkyň, módní návrhářka Ludmila Olejová, k nadcházející události řekla: „Chtěli jsme využít možnosti velikosti prostoru pro téma, které víc než dva roky zpracováváme. Zacyklit tak jednu část vývoje v naší tvorbě. Vyvolat otázky o umění a souvislostech, vztah k duši, duchu a emocím v současné době a podobě.“

Vstupné na performance činí 40 Kč a vstupenky lze zakoupit i předem ve Studiu jinak (Stromořadní 9, Břeclav) či v obchodě Baghira (Sady 28. října, Břeclav). Výstava je dále otevřena po tři víkendy do neděle 27. 10. mezi 13-17 hod, pro škly i v týdnu dle telefonické domluvy na č. 608369250. Vstupné dobrovolné.

www.studiojinak.com

viactrix